A doua expozitie marca RoLUG, si prima cu tematica de iarna, a fost un prilej pentru membrii comunitatii noastre sa isi prezinte creatiile proprii vizitatorilor de toate varstele. Expozitia s-a desfasurat intre 17-24 ianuarie 2016, in incinta Time In, str. Mihai Eminescu, nr. 38, Bucuresti.

Ca si la prima noastra expozitie, a fost o munca de echipa, am avut proiecte de grup, membrii care au venit de la peste 500 km departare pentru a fi prezenti, in ciuda gerului si a ninsorii, discutii, constructii si reparatii in grup, intr-un cuvant – distractie!

Si ca sa pastrez traditia, doresc sa multumesc tuturor persoanelor implicate in acest proiect.

In primul rand vreau sa multumesc celor 17 expozanti care au participat, alaturi de mine si de Horatiu, la organizarea expozitiei: Alex Murg, Andrei Bunescu, Andrei Pacurar, Eduard Stanescu, George Andrei, George Mocanasu, Iulian Dobre, Maria Dabija, Mihai Dreve, Mihai Novitchi, Mihai Zaim, Stefan Bedreag, Stefan Cosmoiu, Stefan Patru, Tamas Lapsanszki, Timotei Zanoschi, Tudor Mihai. Majoritatea au participat si la prima expozitie, insa au fost cooptati si membrii noi. Multumiri si lui Alex pentru crearea afisului si lui George pentru fotografiile realizate.

Ii multumesc lui Bogdan de la Ligomi Jucarii pentru premiile oferite la tombola si tot suportul logistic. De asemenea, lui Tibi si Anei de la Clever Toys pentru masutele de joaca pentru copii.

Dorim sa multumim echipei de la Time In, pentru spatiul pe care ni l-au pus la dispozitie si fetelor de la LEGO Romania pentru suportul oferit in cadrul expozitiei. Multumim LEGO Danermarca pentru tot sprijinul si beneficiile acordate comunitatii noastre.

In final, va las sa va delectati cu o galerie de fotografii din cadrul expozitiei, facute de fotograful nostru talentat, membru RoLUG, George Andrei.